„Turystyczne szlaki Podlasia” – wystawa w bibliotece

Lato to czas odpoczynku. Jedni spędzają go aktywnie, drudzy bardziej biernie. Miłośnicy podróży szukają odległych miejsc, które warto odwiedzić i zobaczyć aby wspomnienia pozostały do następnego wyjazdu. Szukamy daleko zapominając, że obok nas są ciekawe, pełne atrakcji miejsca, które wywrą na nas niejednokrotnie ogromne wrażenie, i które zdaniem autorów wystawy, warto odwiedzić. „Turystyczne szlaki Podlasia” – to przygotowana ekspozycja, która w swojej idei ma przybliżyć i pokazać potencjalnym turystom piękno naszego Podlasia, naszej gminy, naszej najbliższej okolicy. Pomysłodawcy wystawy zamiesili mnóstwo folderów, przewodników, informatorów, map oraz książek, dotyczących naszego rejonu. Na wystawie znalazły się między innymi turystyczne informacje o Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo, mającym blisko 2000 km długości, przedstawiającym wyjątkowość i różnorodność regionów, w tym także naszego Podlasia. Na wystawie zamieszczone zostały również informacje turystyczne dotyczące Białegostoku, a także ciekawe szlaki turystyczne w naszej gminie i okolicy. Zamieszczono opisy i foldery tras pieszych, rowerowych, wodnych czy samochodowych. Wystawa swoją różnorodnością zachęca do oglądania i promuje jakże piękny rejon naszego kraju, jakim jest Podlasie. Zachęcamy wszystkich do obejrzenia ekspozycji i skorzystania z propozycji turystycznych, które pozwolą mile spędzić letni wypoczynek. Wystawę można oglądać przez cały miesiąc lipiec w godzinach pracy biblioteki.