Uczniowie i przedszkolaki z wizytą w bibliotece

W ostatnich miesiącach Oddział dla Dzieci odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2 oraz dzieci z Przedszkola nr 1 w Łapach, dla wielu z nich była to pierwsza wizyta. Na wstępie uczestnicy wycieczek zwiedzili bibliotekę, poznali jej wszystkie działy oraz zapoznali się z pracą bibliotekarza. Ponadto dzieci dowiedziały się, jakie warunki trzeba spełnić, aby stać się czytelnikiem biblioteki. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem oglądali książki znajdujące się na półkach, a w szczególności te z działu dla najmłodszych. Dzieci chętnie rozwiązywały zagadki oraz wysłuchały ciekawych opowiadań. Poza tym wspólnie ustaliły, jak należy dbać o książki, żeby uchronić je przed zniszczeniem. Świetną formą rozrywki w bibliotece okazała się podłoga interaktywna FunFloor, konsola X-box oraz Sala Zabaw, które wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród uczniów i przedszkolaków. W podziękowaniu za gościnne przyjęcie dzieci podarowały laurki ze słowami wdzięczności. Spotkania odbywały się w radosnej i miłej atmosferze za co serdecznie dziękujemy.